Tanssi- ja akroleiri yli 8-vuotiaille Hyvinvointikeskus FlowFitillä. Leiri toteutuu 4 osallistujalla.
Leirillä lapset pääsevät innostavaan ympäristöön, jossa tuetaan lapsen omaa ilmaisua tanssin ja liikunnan keinoin.
Päiväleiri sopii kaikille yli 8-vuotiaille tanssista ja akrobatiasta kiinnostuneille lapsille.
Leirin sisältö
Lyhyissä tietoiskuissa tutustutaan päivän teemaan videoiden, kuvien ja kirjojen avulla, sekä tutustutaan lajin ammattilaisiin ja harrastajiin esim. sosiaalisen median kautta. Innostava, samanhenkisten lasten leiri, jossa ei takuulla tule tylsää! Leirillä lapsi saa olla oma itsensä, inspiroitua tanssista ja liikkeestä samanhenkisten lasten ja ohjaajien kanssa.
Leirin päiväkohtaiset teemat
PÄIVÄ 1: TANSSI
rentoja, rytmikkäitä ja vauhdikkaita liikkeitä eri tanssilajeista, sekä tekniikan ja koreografian opettelua
PÄIVÄ 2: TANKOTANSSI
helppoja pyörähdyksiä, pitoja ja sarjoja tangolla
PÄIVÄ 3: AKROBATIA (ilmajoogaliina, tankotanssitanko, lattia-akroa)
helppoja akrobaattisia liikkeitä ilmajoogaliinalla ja lattialla tankoa apuna käyttäen
PÄIVÄ 4: KOONTI
omia esityksiä, tanssia lasten toiveiden mukaan, ulkoilua ja jäätelöt torilla.
PÄIVÄN AIKATAULU
10:00 – 10:20 tietoisku ja herättely päivän teemasta ja tekniikasta, turvallisuus + tehtävä teemaan liittyen
10:30-11:15 lämmittelyt ja liikettä ulkona / tutustuminen päivän välineisiin
11:15 – 11:45 ravitseva kotilounas ja aikaa tehtävälle, vapaata aikaa
11:45 – 13:45 päivän teemalaji (välissä taukoja)
13:45 – 14:00 terveellinen välipala ja päivän koonti, kotiin
Muutokset aikataulussa mahdollisia. Leirillä ulkoillaan sään salliessa.
OHJAAJAT:
Jenna Haapala
Laura Pihlajaniemi
ILMOITTAUTUMINEN
Ilmoittaudu viimeistään pe 25.6. sähköpostitse: laura@hyvinvointiflowfit.fi
Ilmoittautumisen tiedot:
- Osallistujan nimi ja ikä
- Huoltajan nimi, sähköpostiosoite ja puhelinnumero
- Allergiat ja erityisruokavalio
- Muuta tärkeää
LEIRIN TIEDOT JA PERUUTUSEHDOT
- Leirimaksu maksetaan tilisiirtona ilmoittautumisen jälkeen, kun leirin toteutuminen varmistuu. Saat tiedot maksusta sähköpostiisi.
- Leiri voidaan peruuttaa järjestäjän toimesta, mikäli leirille ei tule minimiosallistujamäärää.
- Osallistujan peruutus tulee tehdä viimeistään 25.6. mennessä. Näin ehdimme reagoida muutoksiin, ja laittaa paikan uudelleen vapaaksi. Mikäli peruutus tehdään myöhemmin, perimme puolet leirimaksusta. Lääkärintodistusta vastaan leirin osallistumisen voi perua maksutta.
- Hyvinvointikeskus FlowFit Oy ei vakuuta asiakkaitaan. Lapsen vapaa-ajan vakuutus ja muut tarpeelliset vakuutukset tulee olla kunnossa.
- Leirillä otetaan kuvia ja videomateriaalia, josta leiriläiset saavat myös muistoja leirin jälkeen.
- Saatamme ottaa leirillä kuvia myös mainostarkoituksiin. Kerrothan erikseen meille, mikäli et halua että lapsestasi otetaan kuvia.
LEIRIN HINTA 120€
-sisältää lounaat ja välipalat, tanssitunnit, tekniikka- ja teoriaosuudet
Nähdään tanssin parissa FlowFitillä! 🙂
Tanssiterkuin ohjaajat Laura ja Jenna